Barbie Oyuncakları


Dünya üzerinde Barbie markasını duymamış herhangi biri yoktur muhtemelen. Geçmişten günümüze neredeyse tüm kız çocuklarının en çok oynadığı oyuncakların başında gelen Barbie, günümüzde de popülaritesini devam ettiriyor. Bir nostalji gibi görünmesine rağmen, o her zaman modaya ve dünyaya ayak uydurmayı bir şekilde başarıyor. 60 yıldır çocukların hayallerinin tam ortasında bir oyuncak efsanesi.


Tüm zamanlara damga vuracak bir moda ikonu doğuyor!


Barbie, 9 Mart 1959'da Mattel tarafından ilk tanıtıldığında 29 cm uzunluğunda bir oyuncak bebek figürüydü. Adını Mattel'in kurucusu Ruth Handler'ın kızı Barbara Millicent Roberts'den alan Barbie, Alman Bild gazetesinde yer alan bir çizgi film karakteri olan "German Bild Lilli" bebeğinden esinlenerek üretilmişti.


Barbie ailesi genişlemeye devam ediyor


Sırasıyla 1961 yılında Barbie'nin erkek arkadaşı Ken(Ruth Handler'ın diğer çocuğunun ismi), 1963 yılında Barbie'nin en yakın arkadaşı Midge, 1964 yılında ise küçük kız kardeşi Skipper tanıtıldı. Ardından 1968 yılına gelindiğinde Barbie'nin ilk siyahi bebeği Christie ortaya çıktı. Barbie'nin sürekli değişen görüntüsü onu zamanın bir sembolü haline getirdi. Bir sanat eseri olarak tescil edilmiş ve televizyon ekranlarında reklamı yayınlanmış ilk oyuncak markası olan Barbie, birçok sanat eserine de ilham verdi.


Barbie ve Dünyadaki güzellik algısı değişiyor


İlk tanıtıldığı tarihten itibaren Barbie oyuncak bebek figürlerinin fiziksel özellikleri ve vücut ölçüleri tartışma konusu. Mattel 2016'dan itibaren, daha gerçekçi ve nüfusun daha fazlasını yansıtmak adına çeşitli fiziksel özellikler, farklı vücut tipleri ve yeteneklere sahip yeni Barbie bebekleri üretmeye başladı. Günümüzde "Barbie ile her şey mümkün" sloganıyla; Astronot, Pilot, İtfaiyeci, Futbolcu, Şef, Bilim İnsanı gibi çeşitli Barbie kariyer bebekleri üreterek çocukların en sevilen oyuncağı olmaya devam ediyor.


Barbie, en çok satılan oyuncak bebek olmaya devam ediyor


Zamana sürekli ayak uyduran Barbie, çok satılan; Ken Bebekler, Chelsea, Kariyer Bebekleri, Barbie Dreamtopia, Barbie Fashionistas, Barbie Evi ve son olarak Color Reveal Renk Değiştiren Barbie serileri ile kız ve erkek çocuklarının vakit geçirmeye doyamadığı bir oyun arkadaşı olmaya devam ediyor. Şu an, her saniye iki Barbie bebek satıldığı biliniyor.


Siz de tüm zamanların en ikonik oyuncağı Barbie kıyafetleri ve Barbie oyuncaklarını en ucuz fiyatlarla Limon Oyuncak'tan satın alabilirsiniz.