İade ve Değişim


İade ve Değişim Şartları

limonoyuncak.com’dan aldığınız ürünleri 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz limonoyuncak.com’un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün tutarı, irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde 3 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve limonoyuncak.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarı tarafımızdan tek seferde tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, ürün bedeli, yine taksitli olarak kredi kartınıza geri ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden limonoyuncak.com sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgi 0224 224 555 0 numaralı hattımızı arayabilir veya destek bölümünden e-posta yoluyla bilgi talep edebilirsiniz.

Hangi Ürünler İade Edilemez?

Kitap, CD, kaset gibi ürünlerin iade ya da değişimi yapılmamaktadır. Kostüm/şapka gibi ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ürün orijinal ambalajı bozulmadığı takdirde başka bir beden/ölçü ile değişim yapılabilir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına tekstil ürünlerinin ev ortamında, etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri kopartılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.


Ürünün Elinize Kusurlu Geçmesi

Satın aldığınız ürünü teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullara uyması halinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü gönderirken anlaşmalı kargo şirketi ile göndermeniz halinde kargo bedeli ödemezsiniz.

Hasarlı/kusurlu veya yanlış gönderildiğini belirtmiş olduğunuz ürün tedarikçi firma stoklarında bulunduğu takdirde, değişim yapılacak ve yeni ürün tarafınıza gönderilecektir. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. Tarafımızca kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren en kısa süre içerisinde 0224 224 555 0 numaralı hattımızdan temasa geçerek veya siparis@limonoyuncak.com adresine e-posta göndererek, kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.


Sorunun ürünün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım vb.) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iadesi alınmaz.

Kusurun kullanımdan / kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı durumlarda ürün inceleme amaçlı tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.


İnceleme sonucunda kusurlu olduğu bildirilen üründeki arızanın kullanıma bağlı oluşmadığı, ürünün kusuru olduğu tespit edildiğinde tarafınıza ürünün; kusursuz olan yenisi gönderilir ya da isteğinize göre iadesi alınır.


Kargo Ücretleri ve İade


Hasarlı/kusurlu veya yanlış gönderilmiş olan ürün(ler) için iade ücretleri tarafımızca karşılanmaktadır. Farklı nedenlerle yapılacak iadelerde kargo ücreti tarafınızca karşılanır. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması durumunda kargo ücreti iade tutarından düşülecektir.