Lego Oyuncakları


Lego günümüzde her yaştan insan için farklı şeyler ifade ediyor. Oyuncak dendiğinde akla ilk gelen şeylerden biri. Neredeyse 1 asırdır; başta çocuklar olmak üzere her yaştan insan, Lego parçalarıyla içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarıyor. İlk ortaya çıktığında oyma ahşaptan yapılan Lego parçaları 60'lı yıllardan itibaren plastik malzeme kullanılarak üretilmeye başlandı. İlk üretilen plastik parçaların günümüzde üretilen bloklarla hala uyumlu olması ise; adeta Lego'yu nesilden nesile aktarılan bir miras haline getiriyor. Danca ismi'nin(İyi Oyna) hakkını sonuna kadar veren Lego, artık sadece bir oyuncak markası değil; bir klasik.


Lego neden bu kadar çok seviliyor?


Lego'nun ortaya çıktığı ilk günden beri çocuklar için zeka gelişiminde etkili bir oyuncak olduğu bilinir. Çocuklara o kadar sınırsız bir dünya sunuyor ki, bu sınırsız dünya çocukların hayal güçleriyle birleşince ortaya saatlerce oynanacak bir oyuncak çıkıyor. Çocuklar Lego parçalarıyla oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor. Arabadan uçağa, bir malikane'den devasa fabrikalara, uzay mekiğinden bir traktöre; aklınıza gelebilecek her şey Lego ile mümkün. Hatta öyle ki; parçaları birleştirerek gerçek arabalarla birebir boyutta, motorlu taşıtlar yaratmak bile mümkün. İnsanların içindeki "inşaa etme" arzusu muhtemelen Lego'yu vazgeçilmez kılan şey.


Lego kaç yaş için uygun bir oyuncak?


Kesinlikle bir oyuncaktan daha fazlası. Parçalar sadece oyun oynamak için kullanılmıyor; büyük fabrikaları modellemek için bile Lego parçaları kullanılabiliyor. Ancak tabii ki markanın belli yaş grupları için ürettiği serileri mevcut. Bunlardan bazıları; Lego City, Lego Friends, Lego Ninjago, Lego Classic, Lego Technic ve Lego Juniors.


Örneğin Lego Duplo, 1-2 yaş grubu için en uygun seri. Duplo serisinde parçalar diğer serilere göre daha büyüktür. Bunun ana sebebi ise küçük boyutlu parçaların, 1-2 yaş grubundaki çocuklar tarafından yutulabilme riskidir. Diğer bir sebebi ise yine bu yaş grubundaki çocukların el-göz koordinasyonlarının küçük parçalar için henüz yeterli seviyede olmayışıdır. Çocuklar Lego Duplo ile tren, araba, uçak, kamyon yapabilir; hayvanları tanıyabilir ve evler inşaa edebilir.


Lego City gerçek bir oyun efsanesi!


Lego City tüm zamanların en çok satılan Lego serisidir. Genç yaşlı herkes Lego City parçalarıyla hayalgücünün sınırlarını zorlayabilir. Çocuklar ise oyun oynarken yeni şeyler de öğreniyor. Lego City parçalarıyla dev maden araçları, motorlu trenler, polis veya itfaiye merkezleri, inşaat araçları ve gemiler inşaa edebilirsiniz. Elinizin altında biraz City parçası varsa, yapabileceklerinizin hiçbir sınırı yok demektir.


Lego Technic ile içinizdeki yaratıcılık ortaya çıkıyor!


Lego Technic serisi bir oyuncaktan çok daha fazlası. Artık Lego oyuncak olmaktan çıkıyor. Yetişkinler için Technic serisi müthiş bir eğlenceye dönüşüyor. Tam anlamıyla bir hobi! Gerçeğiyle birebir araçlar; ekskavatör, vinç, yarış araçları, helikopter, devasa inşaat araçları; inşaa ederken vakit geçmek bilmiyor.


Kız çocuklarının vazgeçilmezi: Lego Friends


Lego Friends kız çocukları için vazgeçilmez bir oyuncak serisi. Kızlar Lego Friends parçalarını kullanarak muhteşem evler, oyun alanları ve parklar inşaa ediyor; hayal dünyalarını ortaya çıkarıyorlar. Macera dolu Friends dünyası herkesi büyülüyor.


Her yaşa hitap eden, çocukları yaratıcılığa ve öğrenmeye teşvik eden, yetişkinleri çocukluklarına geri döndüren Lego oyuncaklarını Bursa Limon Oyuncak'tan satın alabilirsiniz.